4 bezpłatne programy do webinarów

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z webinarami najczęściej poszukują rozwiązań w jak najmniejszym stopniu obciążających ich budżet. Obecnie niemalże wszystkie programy do webinarów posiadają bezpłatną wersję. Zazwyczaj korzystanie z niej jest ograniczone czasowo do 30 dni.

Jednak jest kilka zupełnie darmowych programów. W tym poście przedstawiamy kilka z nich.

Są to programy udostępniane przez renomowanych producentów, co jest niezmiernie ważne dla np. bezpieczeństwa danych osobowych uczestników.

szkolenie_wirtualny_pokój z podpokojami

Expertise.tv (NOWOŚĆ)

Expertise.tv to program do webinarów działający w HTML5. Wyróżnikiem tego programu jest możliwość budowania społeczności oraz sprzedaży produktów online, choć te ostanie nie do końca są dostosowane do lokalnych rynków.

Expertise.tv jest dostępny w kilku wersjach. Co ciekawe z programu można też korzystać z bezpłatnej oferty bez limitu czasowego: Free Forever, która obejmuje m.in.:

  • nielimitowaną ilość webinrów,
  • nielimitowaną ilość uczestników,
  • import oraz eksport list mailingowych …

Poznaj wszystkie możliwości Expertise.tv

Hangout na żywo na YouTube

Aby korzystać z tego rozwiązania konieczne jest posiadanie kont zarówno na YouTube jak i Google+. W tym rozwiązaniu zaprosić 10 prelegentów lub / i uczestników do pokoju webinarowego  oraz nieograniczoną ilość osób obserwujących spotkanie. Warto dodać, że osoby obserwujące spotkanie nie muszą tworzyć kont. W tym rozwiązaniu mamy dostęp do standardowych funkcji, takich jak pokazywanie na żywo prelegenta, dzielenie ekranu, przesyłanie plików oraz czat. Ciekawą opcją jest również możliwość przesyłania pytań do prowadzącego jeszcze przed rozpoczęciem spotkania. Platforma dostępna jest w języku polskim.

Poznaj wszystkie możliwości Hangout

Zoom

Zoom to anglojęzyczna platforma umożliwiająca darmowe spotkania dla nawet 50 osób. Wersja darmowa ma dwa ważne ograniczenia – spotkanie może trwać do 40 min oraz nie działa większość opcji zaawansowanych. Aby wziąć udział w evencie (zarówno jako organizator, jak i uczestnik) trzeba zainstalować aplikację dekstopową lub mobilną. Spotkanie może być prowadzone z włączonym lub wyłączonym wideo. Prezentacja jest pokazywana przez dzielenie ekranu. Do dyspozycji jest też czat. W tym programie gospodarz spotkania ma możliwość udzielenia głosu swoim uczestnikom.

Poznaj wszystkie możliwości Zoom

JoinMe

To anglojęzyczny program do prowadzenia webinarów oraz innego rodzaju spotkań online. Darmowa wersja pozwala na organizację wydarzeń dla grupy liczącej maksymalnie 10 osób. Korzystanie z JoinMe jest bardzo intuicyjne i wygodne. Mamy tutaj dostępną: wersję przeglądarkową, aplikację dekstopową oraz aplikację mobilną. Program poza przekazywaniem obrazu wideo, ma też funkcję dzielenia ekranu, robienia notatek, przesyłania plików oraz oczywiście czat. Prezentacja pokazywana jest uczestnikom poprzez dzielenie ekranu.

Poznaj wszystkie możliwości JoinMe

Webex Meetings

To z kolei narzędzie przeznaczone do spotkań grup roboczych. W wersji darmowej mogą wziąć udział maksymalnie 3 osoby. Program umożliwia dzielenie ekranu oraz przesyłanie dokumentów do uczestników. Można też pokazywać prezentację lub film załadowany na serwer oraz używać białej tablicy.

Poznaj wszystkie możliwości Webex Meetings

szkolenie_wirtualny_pokój z podpokojami

I co tu wybrać? Każdy z tych programów, szczególnie z wersji darmowej, daje nieco inne możliwości. Warto przed dokonaniem ostatecznego wyboru przetestować kilka rozwiązań.

Korzstasz z innych darmowych rozwiązań? Napisz w komentarzu z jakich?

A jeśli jednak zdecydujesz się na płatne rozwiązanie, to sprawdź jakie kupisz programy do webinarów kupisz w naszej firmie.

Chcesz poznać trendy w programach do webinarów? Przeczytaj nasz nowy post na blogu.