Mikrofon konferencyjny i kamerka internetowa do webinarium

Cieszę się, że zaciekawiliśmy uczestników ostatniego webinarium używanym tam sprzętem. A więc uchylam rąbka tajemnicy!

Użyta kamerka internetowa, czyli tzw. wizualizer

Używaliśmy kamery dokumentowej, tzw. wizualizera firmy IPEVO, model Ziggi HD. Kamera taka może służyć zarówno do transmisji wystąpienia prelegenta (gadająca głowa), jak i treści dokumentów. Tu oczywiście chodzi o dokumenty (lub inne przedmioty) leżące fizycznie obok komputera.

Kamera (wizualizer) Ziggy HD ma także wbudowany mikrofon (z niego nie korzystaliśmy tym razem), więc jeden sprzęt łączy w sobie trzy funkcje! A to wszystko za 511,38 zł netto. Inne kamerki internetowe zobaczysz i kupisz w sklepie Ipevo.

UWAGA! uczestnicy webinarów, które organizujemy wspólnie z firmą Greeneris otrzymują rabat! Zgłaszajcie się proszę do Justyny Zawistowskiej mailowo na adres: justyna.zawistowska[@]greeneris.com

kamera interetowa do webinariow

 

Użyty mikrofon konferencyjny Jabra

Używaliśmy tym razem nie headsetu, ale zestawu Jabra Speak 410 podłączanego do komputera przez USB (jest też wersja na Bluetooth). To inteligentny mikrofon i wydajny głośnik w jednym. Zapewnia 360-stopniowy zasięg. Oznacza, to, że w pomieszczeniu może być kilka osób i każda z nich może uczestniczyć w rozmowie konferencyjnej.

W tym wypadku nie ma problemu z echem. Czyli, gdy uczestnik webinaru mówił coś, to jego głos się wydobywał przez to urządzenie, które było w tym momencie głośnikiem. Ale mikrofon nie transmitował dźwięku wydobywającego się z głośnika ponownie do uczestników. Bardzo fajny sprzęt!

Ponieważ zrobiłam zdjęcie z myszką komputerową, to łatwo zorientujesz się jakiej wielkości jest zestaw Jabra Speak 410+ USB.

Cena zestawu Jabra Spaek 410 w sklepie Greeneris to 300,81 zł netto.

UWAGA! uczestnicy webinarów także na ten produkt otrzymują rabat! Zgłaszajcie się proszę do Justyny Zawistowskiej mailowo na adres: justyna.zawistowska[@]greeneris.com

mikrofon_jabra_do_webinarow