Testujemy i recenzujemy
Oto wyniki testów programów do webinarów i spotkań online przeprowadzone przez naszą firmę:
Adobe Connect 8 – W j. angielskim, ale duże możliwości dostosowania do potrzeb j. polskiego, zakup w Polsce licencji minimum na 1 rok, rozwią zanie korporacyjne. Tu recenzja Adobe Connect 8.
AnyMeeting – w j. angielskim, wersja abonamentowa oraz bezpłatna (200 osób może spotkać się za darmo, ale musi oglądać reklamy). Do webinarów i spotkań online. Recenzja AnyMeeting i screencast.
ClickWebinar / ClickMeeting – w j. polskim, dużo funkcji, łatwa obsługa, wersja abonamentowa, faktura z Polski. Test ClickWebinar. A tu piszemy o subkontach w ClickWebinar (Nowość na blogu).
GetResponse Webinary – w j. polskim, organizowanie webinarów odbywa się bezpośrednio z oprogramowania do mailingów GetResponse, średnia ilość funkcji – „okrojona” wersja ClickMeeting, wersja abonamentowa, faktura z Polski. Test GetResponse Webinary. (Nowość na blogu).
Google Hangouts czyli Google Spotkania -w j. polskim, średnia ilość funkcji, choć są te najważniejsze, wbrew pozorom skomplikowana obsługa, za darmo. Test Google Hangouts. Tu dowiesz się jak zrobić webinar w Google Hangouts transmitowany na YouTube (Nowość na blogu!).
GoToMeeting – w j. angielskim, świetny do spotkań online, wersja abonamentowa, faktura z UE. Oto test GoToMeeting.
GoToTraining – w j. angielskim, świetny do szkoleń online i zarządzania nimi, wersja abonamentowa, faktura z UE. Oto test GoToTraining.
GoToWebinar – w j. angielskim, świetny kombajn do webinarów -> unikalny moduł do zarządzania uczestnikami, duża ilość funkcji do wykorzystania w czasie webinaru , faktura z UE. Oto test nowego GoToWebinar. (Nowość na blogu).
Join.me – w j. angielskim, program do organizacji spotkań online i webinarów, do 10 osób za darmo, łatwa obsługa, podstawowe funkcje. Test Join.me. (Nowość na blogu).
Microsoft Lync – w j. polskim, zaawansowany wirtualny pokój, bez modułu do zarzą dzania zapisami i zaproszeniami uczestników. Część pakietu Office 365 i Office Professional Plus 2010. Oto screencast z Microsoft Lync.
Periscope – w j. angielskim, aplikacja na urządzenia mobilne – iOS, Android – do nadawania transmisji na żywo, łatwa obsługa. Test Periscope. (Nowość na blogu).
Skype for Business (Skype dla biznesu) – konieczne jest wykupienie licencji na Office 365 na rok, do spotkań online i wewnętrzfirmowych webinarów. Cena za pełne rozwiązanie od 4,60 Euro za użytkownika / miesiąc. Tu recenzja Skype for Business. (Nowość na blogu)
Spreed – w j. polskim, bardzo dużo funkcji, łatwa obsługa, wersja abonamentowa i serwerowa dla korporacji, faktura z UE. Test Spreed.
TeamViewer – w j. polskim, działa na zasadzie dzielenia ekranu. Znakomity do szkoleń IT. Recenzja.
Webex Event Center – w j. angielskim i kilku innych (ale nie ma polskiego). Bardzo rozbudowane narzędzie, także w części do zarządzania zaproszeniami dla uczestników. Faktura z UE. Recenzja + screencast.
Webex Meetings Basic – język j.w., dedykowany do spotkań online. Funkcje wirtualnego pokoju zbliżone są do Meeting Center. Wersja dla 3 osób za darmo. Faktura z UE. Recenzja + screencast.
Webex Meeting Center – język j.w., dedykowany do spotkań online. Funkcje wirtualnego pokoju zbliżone do Event Center ale inaczej rozwiązane funkcje do zarządzania zaproszeniami dla uczestników. Faktura z UE. Recenzja + screencast.
Webex Training Center – język j.w., dedykowany do szkoleń / warsztatów online. Funkcje wirtualnego pokoju zbliżone jest w Event Center ale dodatkowo moduł do testów i inaczej rozwią zane funkcje do zarzą dzania zaproszeniami dla uczestników. Faktura z UE. Recenzja + screencast.
Wiziq – w j. angielskim, dedykowany do szkoleń / warsztatów online. Bogate funkcjonalności, interesujące modele licencyjne, możliwość integracji z Moodle i innymi platformami. Oto test Wiziq.
VoiceBoxer – w j. angielskim, program umożliwiający organizowania wielojęzycznych webinarów. Prosty w obsłudze, posiada podstawowe funkcje. Oto test wideo VoiceBoxer.
NOWOŚĆ na blogu! YouTube transmisja online – w j. polskim, do transmisji online. Darmowy. Oto test YouTube do trasmisji wideo.
Zoom Meeting – w j. angielskim dedykowany do spotkań online/wideokonferencji. Obraz w jakości HD, wysoka jakość audio, możliwość podłączenia się do spotkania z terminali konferencyjnych. Faktura z USA lub Polski. Oto test Zoom Meeting.
Comments are closed.